OTA MEIHIN YHTEYTTÄ

kokoustoimisto@roihu2020.fi

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

© 2019 Kokkolan Nuorkauppakamari ry

AIKATAULU

PERJANTAI

14.45-16.15

International Business Skills Academy

Keynote session by Kokkola Industrial Park (KIP) Pauha-Sali

16.00-17.30

DP-valmennus Ravintola Surffari

16.00-17.30

START! koulutus Asko Männistö Puutarhasali

16.00-17.30

Unelmatyöpaja Henna Väätäinen Aaltosali

16.00-18.00

PJ-kokoukset

Alue A: Kuutti Alue B: Kalla

Alue C: Hiekkakabinetti Alue D: Herrain Hiekat

16.00-18:30

Senators – kohtaamisia kodalla Kota

16.30-17.45

”Open Space Puhekuplat” Ilona Parviainen Hotellin ravintola

17.30-18.00

First Timers Cocktails Puutarhasali

17.45-19.30

KEYNOTE: Jari Sarasvuo ”Ecce Homo – Katso ihminen” Aaltosali Streamaus: Ravintola Dyyni, Ravintola Surffari

18.00-21.00

Mennään metsään Lähtö hotellin edestä

20.00-22.30

GA Yleiskokous Ravintola Surffari

20.00-21:30

Senators iltanuotio Kota

20.00 -03.30

Tulojuhla #UVNOFILTER2019 Dyyni

 

LAUANTAI

5.55-7.00

Fatbike – pyöräily Lähtö hotellin edestä

8.00-10.45

Finanssiakatemia Mikko Vehviläinen Hiekkakabinetti

8.45-15

Senaattoriohjelma

9.00-9.30

Morning Show Hotellin tuloaula

9.00-16.00

Trade Show Hotellin tuloaula

9.00-15.00

Lasten ohjelma Hotellin sisäleikkipuisto

9.00-12.00

GA Yleiskokous Ravintola Surffari

9.00-11.00

Checkpoint: Strategia – vauhdittuuko työelämä? Emilia Koikkalainen ja Mika Hirvonen Kuutti

9.30-11.30

”Communicate the value, not the features – a pitching workshop” Maciej Kawecki Kalla

9.30-16:30

Kampaamo Meriluontokeskuksen kokoustila

11.00-12.00

”Rekry rocks – henkilöstö menestystekijänä!” Paneelikeskustelu Hotellin tuloaula

11.00-12.00

” Jaksamista työarkeen! Stressinhallinnan ABC” Pauliina Nordberg Hiekkakabinetti

11.30-12.30

KEYNOTE: Esko Aho ”Kansainvälisen kaupan edistäminen” Aaltosali

11.30-12.30

Viestintäakatemia "Hyvä maku - brändin visuaalinen identiteetti ja ilmentyminen" Sini Törönen Kalla

11.30-12.30

"Sijoittaja kasvun esteenä" Petri Alatalo & Timo Teivaanmäki Kuutti

11.30-16.00

Finanssiakatemia 11.30-12.30 Kuutti 12.30-16.00 Kalla

12.00-13.00

Pitch Your Business Arena Hotellin tuloaula

12.00-12:15

Vartalot vetreäksi Hotellin piha

13.00-14.30

Irti Roolista! Tanja Kupiainen Ostoskylä Raitin yläkerta

13.00-15.00

Vain IPP-elämää Kota

13.00-15.00

"Autenttinen ja merkityksellinen johtajuus" Ilona Parviainen ja Karoliina Hiltunen Hiekkakabinetti

13.15-15.00

GA Yleiskokous Ravintola Surffari

13.30-15.00

Puhekilpailun finaali Aaltosali

13.30-15.00

Yrittäjän ja yrityksen varallisuuden kasvattaminen

Jouni Kalliokoski Kuutti

15.00-16.00

KEYNOTE: Mikko Turtiainen ”Keynote where we learn to build a world class sales organization with four E's and one P” Aaltosali

16:30-16:45

Vartalot vetreiksi Hotellin piha

17.45-18.45

Gaalakuljetukset

19.00-01.30

Palkintogaala ja iltajuhla Event Park Arena

 

SUNNUNTAI

10.00-12.00

Workshop: World Congress 2019 ja sen ohjelma ja mahdollisuudet suomalaisille nuorkauppakamarilaisille Henry Arnhold Aaltosali

10.00-12.00

JCI Impact Jutta Fagerström Kalla